Czereśnia odmiany niskopienna
Newsy iPod Touch – Recenzje, Poradniki

Temat: ABC cięcia drzew owocowych - BAZA
" />Witam
1. Mam w sadzie mirabelki (dawniejsza odmiana) wiec sa bardzo wysokie. W jakim okresie moge je przyciac zeby już w gore nie rosly?

2. Nastepne pytanie: dotyczace jabłoni (niskopienne), posadzilem je dwa lata temu, czy trzeba je przyciac? jezeli tak to kiedy?

3. W tym roku jeszcze chce kupic i posadzic sadzonki czeresni i wisni, moze ktos z was by poradzil jaka odmiane kupic? i kilka porad dotyczacych wisni i czeresni.

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18104Temat: ABC cięcia drzew owocowych - BAZA
" />>1. Mam w sadzie mirabelki (dawniejsza odmiana) wiec sa bardzo wysokie. W jakim okresie moge je przyciac zeby już w gore nie rosly?
Nie warto w górę miejsca nie zajmują
>2. Nastepne pytanie: dotyczace jabłoni (niskopienne), posadzilem je dwa lata temu, czy trzeba je przyciac? jezeli tak to kiedy?
Jak najmniej ciąc tylko przyginać
>3. W tym roku jeszcze chce kupic i posadzic sadzonki czeresni i wisni,
wiśnie kupić z duża ilością pędów bocznych i wszystkie przyciąć za drugim oczkiem,przewodnik skrócić o 1/3
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18104


Temat: Mój ogród - totalne początki POMOCY
" />Może i nie o urodę, ale u ciebie akurat za domem wydaje się być lepiej, bo jest tam więcej słońca, choć nie wiem ile miejsca.Jest też chyba bardziej sucho, na glinach w cieniu zawsze jest bardzo mokro i długo ta woda się tam utrzymuje.
U siebie też mam glinę i zrezygnować musiałam z drzew owocowych, chorowały i słabo rosły, szczególnie wiśnie i czereśnia, jedynie brzoskwinia rosła.U sąsiada jest stary sad, rosną dobrze jedynie stare odmiany, wysokie.Te nowe, które dosadził, niskopienne jakoś tak cherlają, szczególnie śliwy Poczytaj o drzewach owocowych, piszą, że lubią gleby bardziej przepuszczalne, lżejsze, nie tylko ilość wody ma tu znaczenie, ale żeby nie stagnowała w korzeniach, a na glinach tak jest.Ale spróbować nie zaszkodzi
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=27938


Temat: Odmiany niskopienne, karłowe????? - jak to sie nazywa?
" />Czy ktoś mółgby polecić dobre odmiany drzewek niskopiennych lub półpiennych: czereśni, brzoskwini i moreli? Dobre, pod względem odporności na choroby i jakości owocu.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=26513
© Newsy iPod Touch – Recenzje, Poradniki design by e-nordstrom