czym programujemy EDC16
Newsy iPod Touch – Recenzje, Poradniki

Temat: Chip tuning ? 2.0 TDCi 136 KM?
1. Warto troszkę pojeździć z 5000 zrobisz i powinno być już wszystko dotarte...

2. Jeżeli masz EDC 15 to da się to programować przez wtyczkę wiec sam manewr jest niewykrywalny , jeżeli jest to EDC 16 to trzeba rozebrać komputer a to już da się zobaczyć.

3. Przyrosty : zależy na ile pozwoli sprężarka sprzęgło i zdrowy rozsądek , +20km jest pewnie do zrobienia.

4. Koszty zależnie czy jest to EDC 15 czy 16

5.Wszystko zależy tak jak w punkcie 4 ale około 2 godzin

6.Cooler


I pamiętaj BOX TO ZŁO :twisted:
Źródło: focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4419Temat: BMW ze sterownikiem EDC 17 robimy już programowo :))
Witam

Jako miłą ciekawostke chciałbym przekazać użytkownikom BMW informację że jako pierwsi i jedyni w polsce modyfikujemy najnowsze systemy sterujące pracą silnika oparte na procesorze TriCore...czyli osławione EDC-17.
Firma BMW wprowadziła system sterowania EDC-17 do swoich aut na początku ubiegłego roku i jak do tej pory z przyczyn technicznych chiptuning tych aut był niemożliwy. Problem polegał na odczycie i programowaniu zawartości procesora TriCore na którym oparta jest praca urządzenia sterującego silnikiem i który zabezpieczony jest skomplikowanym kluczem. Bez znajomości hasła wszelka współpraca z procesorem jest wykluczona. Niemozliwy jest odczyt i programowanie zawartości a więc tego co w chiptuningu najważniejsze. W ten sposób producent broni sie przed ingerencją osób nieupoważnionych w oprogramowanie sterujące. Na szczęście trwało to do dzisiaj bo dzisiaj oto jako pierwsi zmodyfikowaliśmy programowo BMW 320...177PS. Oto wykresyjak widać na wykresie jest równo 177PS i ani konia giftu więcej. Po modyfikacji moc wzrosła o 30PS i 60NmTestowaliśmy to auto wielokrotnie i wielokrotnie programowaliśmy. Oczywiście można osiągnąć większą moc ale ze względu na bezpieczeństwo zespołu napędowego postanowiliśmy nie podnosic mocy w tych silnikach więcej niż do poziomu 210PS.

Auta w którym zastosowano nowy system EDC-17 to modele takie jak

E-87 118D....143PS w serii
E-87 120D....177PS w serii
E-87 123D....204PS w serii (ten z dwiema turbinami)

E-90/91 alles modelle.

Jest to rodzina silników 2-litrowych. Co dziwne BMW w swoich najnowszych modelach napędzanych silnikami 3-litrowymi nadal pozostaje przy systemie EDC-16. Ale mamy już informację że to się wkródce zmieni .pzdr
Źródło: tdiracing.pl/viewtopic.php?t=4482
© Newsy iPod Touch – Recenzje, Poradniki design by e-nordstrom