czym usunąć wosk depilacyjny
Newsy iPod Touch – Recenzje, Poradniki

Temat: Facet - depilacja miejsc nieintymnych
Witam Pathfinder,
Nadmiernie owłosione ciało u mężczyzn to dosyć częsta przypadłość, której przyczyną są męskie hormony. Nie powinien być to problem wstydliwy, gdyż nadmierne owłosienie wskazuje, że mężczyźni mają wysokie stężenie męskich hormonów - androgenów.
Mężczyźni dosyć często zgłaszają się z tym problemem do gabinetów, w których najczęściej się wykonuje depilację woskiem (pomaga na ok. 1-1.5 msc, a odrastające włosy są cieńsze). Podczas tego zabiegu możesz odczuwać chwilowy ból, ale sprawne wykonanie woskowania w szybki sposób usunie zbędne owłosienie.
Jeżeli chcesz na dłużej zapomnieć o problemie polecam:
- fotoepilację - wykorzystuje działanie energii świetlnej i cieplnej. Energia świetlna jest absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie - melaninę, a energia cieplna przewodzona przez trzon włosa powoduje wzrost temperatury mieszka i koagulację brodawki. Wykonuje się kilka zabiegów w odstępach od 4-6 tygodni.

Nie polecałabym kremów depilacyjnych gdyż one na ogół zostawiają widoczne "ścięte" włoski, ale w ekstremalnych sytuacjach możesz go użyć np. w podróży.

Reasumując: Umów się na depilację woskiem w gabinecie, nie musisz się obawiać swojego problemu, gdyż mężczyźni z nadmiernym owłosieniem są częstymi klientami gabinetów kosmetologicznych, kosmetycznych i dermatologicznych. Kosmetolog lub kosmetyczka oceni, który sposób usunięcia włosów na dłużej będzie dla Ciebie najlepszy.
Pozdrawiam serdecznie
Źródło: kosmetologia.com.pl/forum/showthread.php?t=606Temat: Kremy do depilacji- czy włosy po nich ciemnieją?

  kremy depilacyjne nie osłabiają ani nie wzmacniają włosów- nieestetyczne owłosienie trzeba usuwać - odradzam golenie gdyż po goleniu włosy rosną ostre,sztywniejsze i wydają się ciemniejsze ,grubsze - pisałam już w innym poście o tym.Krem depilacyjny działa na powierzchni skóry -rozpuszcza włos ,ale tylko tę część wyrastająca ponad naskórek , włosy po takiej depilacji dość szybko odrastają - ja jestem zwolenniczką ciepłego wosku (ma też wady ,ale jednak to najskuteczniejsza metoda).
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=21731
© Newsy iPod Touch – Recenzje, Poradniki design by e-nordstrom